FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Kiedy jest dobry moment na przeprowadzkę do domu opieki?

Decyzja o przekazaniu najbliższej osoby do domu opieki jest dla każdego indywidualna i nikt inny nie odpowie Państwu na to pytanie. Zapraszamy jednak do kontaktu z nami, gdzie podczas przyjaznej rozmowy możemy służyć wsparciem i pomocą w podjęciu decyzji.

2. Dlaczego Pensjonacik a nie inny dom opieki?

Jesteśmy inni niż większość tego typu placówek. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i pasję do tego co robimy.  Jednakże najważniejsze dla nas jest ciepło rodzinnego domu, którym otaczamy naszych mieszkańców. Właściciele prowadzący Pensjonacik to rodzina 3 pokoleniowa, która codziennie sprawuje pieczę nad naszymi Pensjonariuszami. Pensjonacik działa na podstawie ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. oraz jest wpisany na listę Wojewody Zachodniopomorskiego decyzją z dnia 08 stycznia 2010r.  Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy  – poznajmy się – skontaktuj się z nami już dziś.

3. Jaki jest czas oczekiwania na miejsce w Pensjonaciku?

Nie prowadzimy kolejki oczekujących, dlatego prosimy o kontakt, w celu uzyskania aktualnej informacji. 

4. Jaki jest koszt pobytu?

Koszt pobytu ustalany jest indywidualnie dla każdego mieszkańca. Zależny jest on od stanu zdrowia oraz samodzielności pensjonariusza.

5. Jakie dokumenty są potrzebne do przyjęcia?

Do przyjęcia potrzebujemy: zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia oraz przyjmowanych lekach, historia medyczna oraz dokumenty osobiste mieszkańca (do wglądu).

6. Jakie osoby zamieszkują Pensjonacik Rodzinny Pod Dębami?

Specjalizujemy się w opiece nad osobami starszymi, głównie dotkniętymi chorobą Alzheimera oraz demencją, jak również innymi rodzajami otępień oraz niepełnosprawnością.

7. Czy można przywieźć swoje ulubione rzeczy?

Tak, bardzo zależy nam na szybkiej adaptacji mieszkańca, aby czuł, że Pensjonacik to jego dom. Dlatego, osobiste pamiątki i inne ważne dla pensjonariusza rzeczy są mile widziane.

8. Kto i kiedy może odwiedzać mieszkańca?

Zapraszamy do odwiedzania swoich bliskich bez ograniczeń. Rodziny mają możliwość odwiedzin bez zapowiedzi w dogodnym dla nich czasie.

9. Czy posiłki dostosowane są do indywidualnych potrzeb mieszkańca?

Tak, nasze posiłki są przygotowywane na miejscu. Są one zbilansowane oraz odpowiadają aktualnym standardom żywieniowym oraz uwzględniają indywidualne diety oraz zalecenia lekarskie.

10. Jak wygląda opieka lekarska?

Nasz Dom współpracuje z lekarzem rodzinnym, który jest na każde nasze wezwanie oraz odbywa regularne wizyty na terenie Pensjonaciku. Możliwa jest również konsultacja lekarza specjalisty na miejscu, bez konieczności dowożenia mieszkańca do przychodni.

11. Jak wyglądają święta i inne uroczystości okolicznościowe?

W Pensjonaciku obchodzimy uroczyście każde święta. Są one tradycyjne, otoczone ciepłem rodzinnym. Celebrujemy również urodziny każdego mieszkańca oraz inne ważne dla nich uroczystości. 

12. Jak wygląda posługa duszpasterska?

Odwiedziny chorych przez księdza proboszcza odbywają się raz w miesiącu. W szczególnych przypadkach ksiądz jest zawsze dostępny.

Jeśli nurtują Cię jakieś dodatkowe pytania

Zapoznaj się z naszym poradnikiem ...

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.